Din frageda-mi copilarie \n Dureri nespuse-am indurat, \n Strini mi-au fost cu totii mie, \n Lovit am fost de-a lor manie \n Si nimeni nu m-a mangaiat... \n Demult, din frageda pruncie \n Atatea lacrimi am varsat