Conni se simte tristă uneori. Pentru că a avut un accident, pentru că mama sau tata au făcut ceva greșit sau pentru că s-a rănit. Dar părinții îi sunt alături și o consolează. Încet, încet, Conni învață că plânsul ajută și că este în regulă să fii trist uneori. \n În seria Prietena mea Conni vei găsi multe cărți de povești minunate, povești care îți explică lumea, ideale pentru citirea cu glas tare! \n \n Ilustrații color de Janina Gorrissen.