Pleci si-n urma, \n Privesti sau nu. \n Ajungi si-n urma, \n Privesti sau nu. \n Ramai, ori te-ntorci, \n Sau pleci mai departe. \n E destin, si intamplare, \n Drumul ramane \n Acolo unde e, \n Iar tu fost la ambele capete ale lui \n Si te-ntrebi: \n Oare a fbst drumul cel bun, cel pe care ai mers?! \n De multe ori ramai fara raspuns \n Sau nu-l vei afla niciodata...