Sunt un profesor pasionat de educatia nonformala, predau economia, iubesc oamenii si cred in genialitatea fiecarui om. Prezentul volum de poezii a aparut dintr-o joaca: un prieten m-a provocat sa scriu poezii despre diferite subiecte, apoi a devenit un soi de terapie pentru mine si am inceput sa scriu mai mult in momentele mai putin bune ale vietii mele. Sper sa fie o terapie si pentru voi. - Alina Dinu \n \n Amarul dulce \n \n In nelinistea amara \n Apare in vazduh \n Un gand cu glasul dulce \n \n El imi spune cam soptit \n Ca bine-am-venit \n In amarul dulce