Este o poveste despre sfintenia copilariei. Despre credinta in Dumnezeu si bucuria de a darui, fara sa astepti vreo rasplata sau recompensa. Si, daca totusi aceasta vine, cu atat mai bine. \n \n Ilustratii color.