Salut! Mă numesc Inger și locuiesc în Oslo. Am înțeles că vrei să-mi cunoști țara și mă bucur foarte tare să te însoțesc. \n \n În Norvegia este foarte frig și e multă zăpadă: schiurile sunt la fel de utile aici ca bicicletele! Vom vizita fiordurile, văi lungi și înguste, cu stânci abrupte, inundate de mare: sunt sigură că te vor impresiona! \n \n Și vom vedea elani și reni. Norvegia e leagănul uneia dintre cele mai fascinante civilizații din istoria Europei: vikingii. Ți-ar plăcea să calci pe urmele acestor formidabili navigatori și războinici? Atunci să pornim la drum! \n \n Ilustrații color. \n \n Traducere din limba spaniolă de Diana Apostol.