Toti care merg \n \n Toti care merg pe mana mea sunt tineri \n Eroi de vaza si atleti perfecti \n Urcand pe stanca fara pioleti \n Si evident ca fara de retineri. \n \n Albiti in coate de citit pe branci \n Si chiar albastrii uneori la tample \n Fara sa stie ce o sa se-ntample \n Daca deschizi o carte si-o mananci. \n \n Nu stie nimeni ce patesc hingherii \n Dupa ce prind un caine lung de fel \n Avand in minte cercul de otel \n Si mangaierea groasa a muierii. \n \n Si totusi, totusi, parca nu conteaza \n Nici ca existi si nici ca nu regreti \n Ca urci pe scara fara pioleti \n Si cineva din ceruri te viseaza. - Bujor Voinea \n \n \n